HOTEL | SLUŽBY | OKOLIE | KONTAKT

TEL:  041/4395285  GPS:  49.347132, 18.941247  

 

HLAVNÁ PONUKA

 
MIESTA V OKOLÍ
SLUŽBY
SLUŽBY
 

MIESTA V OKOLÍ

 
Obec Stará Bystrica
Zaujímavé miesta v okolí
Skanzen Vychylovka

a ďalšie miesta >>>

 
 

 

Zaujímavé miesta na okolí
 
Pri hľadaní zaujímavých miest v okolí nemusíte chodiť ďaleko. Veď už samotná Stará Bystrica je výnimočným miestom, ktoré láka na hneď niekoľko rarít a zaujímavých miest. Nezabudnite si fotoaparát, pretože navštíviť Starú Bystricu bez neho je chyba. Príležitostí na zaujímavé snímky budú, o to sa báť určite nemusíte. Hotel sa nachádza v centre obce, v pešej dostupnosti miestneho kostola sv. Michala Archanjela, základnej školy a malého námestíčka známeho ako Rýnok sv. Michala. Originálne námestie vyniká svojou architektúrou okolitých aj vzdialenejších stavieb. Vlastne celá obec je určitým originálom, ktorý budete hľadať široko-ďaleko len ťažko. Drevo ako výrazne prevažujúci materiál bolo odnepamäti späté s miestnou architektúrou a tak je možné badať určitý návrat späť.

Stará Bystrica námestie   Stará Bystrica námestie

Slovenský orloj
Azda najväčší ťahák a dominanta rýnku je Slovenský orloj, jedinečná stavba presných hodín, astronomických hodín a zároveň fáz mesiaca so zverokruhom v podobe miestneho Orloja. Ten je dokonca podľa niektorých zdrojov presnejší než ten pražský a to sa oň starajú rovnakí majstri. Okolie hodín skrášľujú busty slovenských buditeľov a o každej celej hodine sa spúšťa, ako inak na orloji, malé divadielko.

Orloj v Starej Bystrici, COPYRIGHT

Vychylovka – skanzen a železnica
Kysucké múzeum Skanzen Vychylovka je miesto, ktoré si určite nenechajte od jari do jesene ujsť. Nachádzajú sa v ňom drevenice a ďalšie stavby z rôznych kútov prevažne severných Kysúc. Najviac stavieb pochádza z obcí Riečnica a Harvelka, ktoré ustúpili výstavbe vodnej nádrže Nová Bystrica neďaleko. Vychylovku pretína aj pôvodná lesná úvraťová železnica, ktorá kedysi tvorila celok s Oravou a spájala ju hlavne kvôli ťažbe a preprave dreva z lesov. Dnes je turistickou atrakciou, nesmierne cennou, keďže podobných systémov je vo svete málo, tobôž ešte na Slovensku. Vedeli ste, že sa vo Vychylovke nakrúcali aj také filmy ako Lietajúci Cyprián, Želary, či seriál Teta?

Vychylovka Vychylovka
Vychylovka Vychylovka

Oficiálne stránky: http://kysuckemuzeum.sk...diny
Neoficiálne súkromné cestovateľské stránky: www.vychylovka.sk

Vodná nádrž Nová Bystrica
Susednou obcou Starej Bystrice je Nová Bystrica. Na jej katastrálnom území nájdete vodnú nádrž, ktorá je zdrojom pitnej vody pre široký kysucký región. Miesto je cieľom oddychovej turistiky.

Vychylovské prahy
Vo Vychylovke v Novej Bystrici sa nachádza chránený prírodný výtvor Vychylovské prahy.

Kopec a hrad Černatín
Žiaľ, jedna z najznámejších legiend oblasti, no neprístupná pre bežnú turistiku pre náročnosť a husté zalesnenie. Vrch Černatín mal pred stáročiami zdobiť hrad, alebo strážna veža. Presná podoba sa nikdy nezachovala. S istotou možno len potvrdiť, že tam naozaj niečo stálo a postavené to bolo s ťažkých kamenných kvádrov. Jeden z nich leží na námestí v Starej Bystrici a plní želania. (zdroj starabystrica.com)

Orava
Kysuce spája s Oravou cesta nachádzajúca sa za Novou Bystricou. Horský priechod na kvalitnej novej ceste vás spojí s ďalším zaujímavým regiónom, ktorý ponúka ďalšie možnosti turistiky, ako Oravský skanzen. Oravskú priehradu, či Oravský zámok, ktorý patrí určite medzi tie najkrajšie na Slovensku aj pre okolitú prírodu, miesto celej stavby a jej bohatú architektúru. Na Oravskom zámku sa odohrávalo určite množstvo príbehov, nakrúcala sa tam však napríklad rozprávka s Evou Vejmělkovou a Lukášom Vaculíkom Kráľ Drozdia Brada.

Na Kysuciach v zime / lyžovanie
Lyžiarskym rajom je jedno z najväčších samostatných lyžiarskych stredísk na Slovensku – Snow Paradise Veľká Rača, dnes známejší ako PARK SNOW Veľká Rača Oščadnica, bližšie smerom k Čadci v obci Oščadnica, ale nájdete tu aj menšie strediská na Makove, či na Čiernom a podobne. V plánoch je dlhodobo obnova lyžiarskych možností aj v okresnom meste Čadca.

 


Tipy na výlet na Kysuciach:

Kysuce nie sú tak chudobný región, ako ho prezentujú niektorí cestovatelia. Kysuce sú nádherné, zelené a v zime ponúkajú bohaté možnosti aj zimnej turistiky. Ponúkame vám zopár zaujímavých miest, o ktorých ste možno ani nevedeli.

 

 

Ďalšie informácie, pútnické miesta, prírodné pramene,
obce nájdete na www.Kysuce.info.

Stránky sú s ich súhlasom zdrojom fotografií použitých v tomto zozname miest. Ďalšie zdroje zvyšných fotografií sú taktiež uvádzané v blízkosti použitého materiálu.

Cestovanie po Kysuciach
 

 © vyrobilo www.ZET.SK     

TOPlist1%u017Eitok%20z%20oddychu%20%7C%20zahradnepostele.sk&wi=1920&he=1080&cd=24" alt="TOPlist" border="0" height="1" width="1">